Biografie

1. června 2009 v 17:56 | Kelly |  Biografie
Charisma se narodila 23. července 1970 v Las Vegas.

Charisma je pojmenovaná podle názvu parfému z Avonu, který mimochodem nemá ráda. Od pěti let studovala klasický balet. S rodinou hodně cestovala. Když byla mladší, účastnila se mnoha místních soutěžích krásy.

Kvůli častému stěhování Charisma chodila na tři různé školy. Na Gorman High School v Las Vegas. Pak se v patnácti přestěhovala se do Rosarita City v Mexiku a pak do Bonita (předměstí San Diega), kde navštěvovala Bonita High. Nakonec přešla na Chula Vista Shool of Creative and Performing Arts (škola tvořivého a hereckého umění), kde v roce 1988 odpromovala se zaměřením na klasický tanec.

Na střední byla roztleskávačka, měla také své divoké období: měla špatné známky, ráda potají utíkala a vodila si chlapce, když máma nebyla doma, dokonce ukradla otcovu Corvettu.

Jako každý, Charisma nakonec ze svého divokého období vyrostla. Po promoci pracovala v otcově restauraci jako číšnice, dělala realitní management. Poté se vrátila zpátky do školy studovat učení.
Cílem Charismy bylo učit angličtinu. Mimoto pracovala jako instruktorka aerobiku.

Charisma je od přírody přemýšlivý typ, což si její spolužačky vysvětlovaly jako nafoukanost.

Ke hraní se Charisma dostala čistě náhodou. V roce 1992 jela do Los Angeles navštívit přítele, který se tam přestěhoval, a už tam zůstala. Pracovala jako číšnice v Mirabelle restaurant na Sunset Boulevard. Nutno podotknout, nebyla moc dobrý. Sama o sobě říká, že byla číšnice z pekla.

Poté, co po bůhvíkolikáté slyšela "opravdu bys měla zkusit herectví", se rozhodla to zkusit.
Zkoušela kurzy v Playhouse West a byla mezi dvaceti nejvýznamnějšími tvářemi, včetně dlouhého omezení kvůli Secret. Hrála v několika divadelních představeních jako například "No, No, Nanette" a "Welcome Home, Soldier". Začínala v říjnu 1994 v epizodě seriálu "Baywatch" (Pobřežní hlídka). Hrála Wendie v epizodě "Air Buchannon", původně vysílanou v roce 1994 během 5. série.


Díky tomu jí Aaron Spelling osobně navrhl roli Ashley v "Malibu Shores", který měl běžet od března do od března do června 1996. Navzdory krátké době TV Guide zpozorněl a řekl, že je okouzlující a měla nejhouževnatější postavu v celé show.

Nejvíce se Charisma proslavila svou rolí snobské mrchy Cordelie Chase ze seriálu Buffy the Vampire Slayer. Původně se ucházela o roli Buffy, ale později producenti rozhodli, že se mnohem více hodí na Cordelii. Měla o tom dost pochybností, nechtěla znovu hrát postavu s nemravným charakterem, ale její agent jí řekl, že nemůže čekat až jí dají roli, kterou by chtěla. Původně měla být Cordelie jen v pár epizodách, dělat Buffy ze života peklo, ale postava Charisminy byla tak populární, že se stala stálou.

Charisma neustále upozorňuje na to, že není televizní osobnost, říká: "Lidi, mohli byste si myslet,
že jsem ta strašná osoba, ale já nejsem - jsem milá holka." Fanoušci a producenti měli její postavu natolik rádi, že jí přemístili do větší role v spin-offu seriálu "Angel". Dlouhá kariéra v televizi teď Charismu zajistila. Mezi její koníčky patří: jízda na koni, kolečkové brusle, turistika a horolezectví. Na její 26. narozeniny zkoušela skydiving (seskok s opožděným otevřením padáku). Když se to lidé z WB dozvěděli, donutili ji podepsat prohlášení, že se nebude účastnit podobných věcí po dobu trvání její smlouvy.

5. října 2002 se vdala za Damiena Hardyho a v březnu 2003 se jim narodilo dítě, které pojmenovali Donavan Charles Hardy. 8. července 2008 se rozvedli.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Máte rádi Charismu?

Ano, je nejlepší. 39.3% (35)
Celkem ano. 32.6% (29)
Ne. 10.1% (9)
Nesnáším ji. 6.7% (6)
Kdo to je? 11.2% (10)

Komentáře

1 Jenny ♥ |SB-ForeverBuffy| Jenny ♥ |SB-ForeverBuffy| | Web | 17. ledna 2010 v 17:49 | Reagovat

Dávám dohromady životopisy herců a postav, tento je moc krásně sepsaný, tak snad ti nebude vadit, když ho zkopíruju - se zdrojem ;-)

2 Anna Anna | E-mail | 12. července 2010 v 19:34 | Reagovat

já mám CORDY ráda :-)JE SUPR :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama