Říjen 2009

Daging Cordelie

31. října 2009 v 22:15 | Kelly |  Features
Cordelii Chase nadabovali dvě různé dabérky, a to Tereza Grygarová a Dana Černá.

1. série Buffy - Tereza Grygarová

2. - 3. série Bufffy - Dana Černá

1. - 5. série Angela Tereza Grygarová.


Osobně mám radši Danu Černou, podle mě se Tereza Grygarová pro Cordy nehodí a celkem dost to zpackala. Ovšem někomu se to líbí, proč ne.

A kdo že jsou tyto dvě dámy?

Dana Černá
Její hlas známe také ze seriálu Sex ve městě - dabuje Charlotte, trochu prudérní, introvertní a romantickou černovlásku ze známé čtveřice. Krome jiného ale mluví i za Andii MacDowellovou nebo Demi Mooreovou. Hrála v divadle v Mladé Boleslavi, pak si odskočila na mateřskou dovolenou a poté si zahrála v několika hrách v pražském Činoherním klubu. S přítelem klavíristou má dvě dcery - Vandu a Kláru.

Tereza Grygarová
Hlasem této členky brněnského Mahelova divadla mluví řada zahraničních hereček. Slyšeli jsme ji v seriálech Dallas, Big Ben, Sabrina, mladá čarodějnice, Ženská spravedlnost, Komisař Rex. S rakouským hercem Tobiasem Morettim, představitelem komisaře Richarda Mosera v italském filmu Cristallo rocca, si Tereza i osobně zahrála. Mimo dabování se věnuje překládání dialogů z italštiny.

Dle mého názoru je hlas Charismy úžasný, a proto se raději koukám v originále.


1x07 Angel + 1x09 The Puppet Show

31. října 2009 v 21:36 | Kelly |  Hlášky

1x07 Angel

V Bronzu Alex chce tancovat s Anie a vrazí do Cordelie:
Cordelie: Au! Laskavě odsuň svý neohrabaný tělo z mejch bot za 200 dolarů.

Alex:
Promiň, jenom jsem...
Cordelie: Vyklízel parket než tě přítel Anie Vegový zašlápne jako veš.
Alex: Tak ty sis všimla?
Cordelie: Uh-huh.
Alex: Jo. Tak díky za pochopení.
Cordelie: Jasně.
.................................................................................

1x05 Never kill a boy on the first date

31. října 2009 v 21:13 | Kelly |  Hlášky

V tomhle dílu byla Cordelia obzvláště kousavá.


1x04 Teacher ´s Pet

31. října 2009 v 21:04 | Kelly |  Hlášky

Cordy si jde vyzvednout svůj speciální oběd
Cordelie: Oběd na lékařskej předpis. Zdržím se jen tak dlouho, co vydržím nedýchat.
.................................................................................
Poté, co Cordy najde mrtvého profesora bez hlavy
Cordelie: Nevím, co bych řekla, víte, prostě si tak normálně žijete a najednou je někdo v lednici? Taková věc vás fakt dostane. Bylo to... Stačí říct, že jsem od včerejška nemohla nic pozřít. Myslím, že jsem shodila 22 deka. Rychleji než s takzvanou dietou od toho mýho mastičkáře. A já neříkám, že bychom měli každý den zabít učitele, proto abych zhubla. Já jen říkám, že tragédii musíme brát z té lepší stránky. Víte? Jako třeba, že i v ojetým mercedesu jsou kožený sedačky.

1x03 The Witch

31. října 2009 v 20:47 | Kelly |  Hlášky
Cordy vyhrožuje Amy, co se stane, když ji kvůli ní nevezmou do týmu roztleskávaček
Cordelie: Mám jeden sen. Jsem v družstvu roztleskávaček, a obdivují mě všichni kluci z univerzity. Musíme za své sny bojovat, Amy. Protože jinak uschneme a... umřeme.
Amy: Hele, mrzí mě to.
Cordelie: Shhh! Jestli mě ta tvá vrcholná neobratnost vyřadí z konkurzu, bude tě to mnohem víc než mrzet. Přeju ti hezký den.

1x02 The Harvest

31. října 2009 v 20:39 | Kelly |  Hlášky
Cordelie mluví k Willow
Cordelie: Promiň? Kdo ti dal povolení existovat?
Willow se otočí zpět k počítači.
Cordelie: Vtírám já se do tvých soukromých hovorů? Ne. A proč? Protože jsi nudná!
.....................................................................................

1x01 Welcome to the Hellmouth

31. října 2009 v 20:33 | Kelly |  Hlášky

Všichni víme, že naše Královna C má poněkud ostřejší jazýček a většinou jsou její hlášky vtipné, i když celkem urážlivé. Občas Cordy zaperlí tak, že by jeden čekal, že to bude blondýnka :D bez urážky.
Osobně hlášky Cordy miluju, ale nechtěla bych, aby je říkala zrovna mně :)

Fashion timeline 1st season of Buffy

31. října 2009 v 20:16 | Kelly |  Timeline
Podívejme se, co nosila Cordelia v první sérii Buffy.

1x01 Welcome to the Hellmouth

free image hostfree image host


1x02 The Harvest


free image hostfree image hostfree image host


1x03 The Witch


free image hostfree image hostfree image hostfree image hostfree image host

1x04 Teacher's pet

free image hostfree image host

1x05 Never kill a boy on the first date


free image host free image host
free image host

1x07 Angel

free image hostfree image host

1x09 The Puppet Show

free image host free image host free image host

1x10 Nightmares

free image host free image host free image host


1x11 Out of Mind, Out of Sight

free image hostfree image hostfree image host
free image hostfree image hostfree image host

1x12 Prophecy girl

free image host free image host


Shrnutí: Cordy v první sérii nosí většinou jednoduchá, jednobarevná trička nebo halenky s občas poněkud šílenými kalhotami nebo sukní. Vídáme ji také v úplých šatech. Vlasy má vždy perfektně upravené, buď vyčesané do culíku nebo rozpuštěné.
Celkově se mi její styl i líbí, ale nepoužívá skoro žádné doplňky, jen velmi malé náušnice a občas jemný řetízek s přívěškem.

Credits

31. října 2009 v 19:39 | Kelly |  Credits
Jelikož informace a fotky většinou čerpám z těch samých stránek, říkala jsem si, že by bylo vhodné, kdybych je sepsala jako zdroje.

Děkuji těmto stránkám/Thank these sites:Cordelia Chase

31. října 2009 v 11:10 | Kelly |  Bio
Cordelie se narodila 22. května 1981 a vyrostla v Sunnydale. Byla nejpopulárnější dívkou na střední škole a vedla tým roztleskávaček. Obklopovala se přáteli, kteří pocházeli ze stejně bohatých a dobrých rodin jako ona. Cordelie byla velmi sobecká a až nepřiměřeně soustředěná na sebe. Když Buffy přijela do Sunnydale, snažila se s ní skamarádit, protože si myslela, že musí být skvělá, když přijíždí z velkého města. Netrvalo ale dlouho a zařadila si ji do své skupiny "ztracených případů", kde jí společnost dělali Alex a Willow. Byl to oboustranný odpor, ale nakonec Cordelie potřebovala Buffyinu pomoc při likvidaci neviditelné dívky a přitom odhalila její pravou identitu Přemožitelky.


Zjistila, že začíná stále více pronikat do jejich party a dokonce se sblížila s Alexem, se kterým začala tajně chodit, neboť se za něj styděla. Jejich vztah nakonec dosáhl takové úrovně, že výsměch svých kamarádek ohledně Alexe ignorovala. Její charakter se pomalu měnil k lepšímu. Existence démonů, smrti i kamarádství v Buffyiné partě ji velmi ovlivnilo. Její idylka s Alexem ale netrvala dlouho, protože ho nachytala, jak se líbá s Willow a definitivně se s ním rozešla. Cordelie se stáhla do sebe a začala se ke všem chovat tvrdě. Když narazila na Buffyina nového pozorovatele Wesleyho, ihned se do něj zamilovala. Jenže pak se s Wesleym velmi nešikovně políbila a oba dva usoudili, že mezi nimi prostě není ta správná chemie. V té době vyšlo najevo, že její otec přes dvanáct let neplatil daně, a tak se Cordelie musela vzdát možnosti chodit na vysokou.

Rozhodla se, že zkusí štěstí jako herečka v Hollywoodu a přestěhovala se do Los Angeles. Tam narazila na bohatého upíra, kterému se velmi líbila. Naštěstí ji zachránil Angel a zaměstnal ji ve své detektivní agentuře jako sekretářku. Cordelie se celkem rychle sblížila s Doylem, polovičním démonem, který pomocí svých vizí pomáhal Angelovi. Doyle však obětoval svůj život pro záchranu klanu jeho lidu a hrdinně zemřel. Těsně před svou smrtí, ji vášnivě políbil a tímto polibkem na ni přenesl své spojení s Vyššími místy.


Cordelie se se svými vizemi vyrovnávala velmi těžce, ale nakonec byla ráda, že může pomáhat ostatním lidem. Postupem času ji však vize pomalu ale jistě ničili a Cordelie upadla do bezvědomí. V tomto bezvědomí se setkala s démonem, který ji nabídl možnost stát se polovičním démonem, aby své vize ve zdraví ustála. Během let, kdy Cordelie pracovala v detektivní agentuře, začala pociťovat lásku k Angelovi. Angel její city opětoval, ale jejich vztah neměl šanci. Cordelie byla povolána k vyššímu účelu a v záři světla vystoupila na nebe.

O několik měsíců později se znenadání objevila zpět u svých přátel, ale na nic si nepamatovala. Začala důvěřovat jen jediné osobě - Connorovi a dokonce se k němu přestěhovala. Požádala Lorna, aby provedl kouzlo, které by jí vrátilo paměť. Kouzlo se zdařilo, ale Cordelie dál zůstávala u Connora. Vztah mezi nimi se brzo změnil v něco víc a vyspali se spolu. Cordelie otěhotněla, ale její těhotenství nebylo normální. V břiše totiž nosila démona, který ovlivňoval její myšlenky i chování. Démon se brzy narodil a Cordelie ihned po porodu upadla do kómatu. Démon měl podobu dospělé ženy, která si říkala Jasmine a snažila se ovládnout svět. Angel ji s pomocí svého syna Connora zabil. O Cordelii se začali starat zdravotníci z firmy Wolfram & Hart.


Bohužel, Cordelie se nikdy ze svého kómatu nevzbudila a po roce zemřela. Ale ještě než se tak stalo, věnovaly jí Vyšší místa jeden den s jejími přáteli. Ten si Cordelie opravdu užila a ke konci dne se s Angelem rozloučila "Nakonec vyhraješ… jen si přeju, abych u toho mohla být a vidět to". Neodolala a naposledy ho políbila. Její slíbený den skončil a Cordelie se odebrala na věčný odpočinek.


Text pochází z Buffy & Angel.
Děkuju.

Cordelia Chase rozcestník

31. října 2009 v 10:19 | Kelly |  Cordelia
Bio
  • životopis Cordelie Chase
  • fotografie Cordy
  • hláškující Cordelie:)
  • jak šel čas s Cordelií
  • co se jinam nevešlo

Psychosis poster

31. října 2009 v 10:06 | Kelly |  Psychosis
free image host

Psychosis trailer

31. října 2009 v 10:06 | Kelly |  Trailers

Pokud vám nejde spustit, zkuste to TADY

Psychosis - trailer +poster

31. října 2009 v 10:05 | Kelly |  Charisma news
Objevil se nový poster ke Charismině filmu Psychosis (původně Vivid).

Ve větší kvalitě pak plakát najdete v galerii.

Ve filmu Psychosis dále hraje Ricci Harnett, film je režírován Regem Travissem.


Synopse: V roce 1992 skupina mladých anarchistů vzdorovala na zasněžené poušti, aby rozbili tábor proti výstavbě dálnice by-pass. Čeká je hrozný osud. Patnáct let později Susan, úspěšná autorka hororů a citlivá duše se stěhuje z její rodné Kalifornie na anglický venkov, aby zde našla mír. Novomanželka to nacházít v idylickém, dálkovém Hamletovi. Právě zde vychází najevo Susanina noční můra.


free image host

Trailer:Pokud vám trailer nejde spustit, zkuste to TADY.

News 19

31. října 2009 v 9:37 | Kelly |  News
Ahojte,

tak jsem konečně stvořila nový design:)

Zvolila jsem pastelové barvičky a původně to mělo vypadat trochu jinak, ale nevadí:DIkonky Link me:
Jestli se vám nový layout líbí, můžete hlasovat v anketě pod článkem:)

Ještě jedna věc - založila jsem novou rubriku Cordelia, která je věnovaná nejznámější roli Charismy - Cordelie Chase.

Btw, můžete mě následovat na twitteru http://twitter.com/KatieTo.

Tak se mějte,

Vaše Kelly:)

..........................................................

English version:

Hi,

I made new layout - hope you like it. If you do, you can vote in questionnaire below:)

One more thing - I have made a new section - Cordelia Chase.

Btw, you can follow me on twitter http://twitter.com/katieTo:)

Take care,

Yours Kelly


News 18

25. října 2009 v 11:12 | Kelly |  News
Ahojte všichni:)

Tenhle týden stál za pendrek písemky, pak věci ve třídě...no hrůza. Na net jsem se o víkendu dostala pořádně až dneska, včera jsem dělala velkej úklid. Byla jsem sama doma, tak jsem se do toho pustila. V týdnu si potom pojedu koupit nějaké kozačk na podpatku, už mám vyhlídnutý jedny:)

Naštěstí tenhle týden jsou prázdniny a já budu doma už v úterý, což je úžasný. Chci na blog hodit nový design, kdyby byly nějaké nápady, co by se vám tu líbilo nebo co byste si přáli, nechte komentář ;).

Chtěla jsem do rubriky Media nahrát ikonky s Cordy, ale jaksi to vůbec nejde:( Dneska jsem přidala jedno úžasné video s Charismou, doporučuji shlédnout.

Mějte se krásně a užijte si volných dní:)

Vaše Kelly

....................................................................

English version:

Hi everyone:)

This week sucked - many test and exams, then class' stuff...well, horror. I have beem able to get to the Internet today, I did a big cleaning yesterday. I was home alone so I did it. I'm going to buy new high-heeled boots this week, I had already chosen ones:)

Fortunately, I have holidays on Thursday - Friday and I will be home on Tuesday, which is awsome. I want to make a new layout on blog - if you have some ideas or wishes, post a comment ;)

I planned to upload some icons with Cordy to Media but it can't:( I have added one amazing video with Charisma today - watch!

Love

Yours Kelly